Bebek ve Çocuklarda Odyolojik Değerlendirme - Adres İşitme | Bursa

BEBEK VE ÇOCUKLARDA ODYOLOJİK DEĞERLENDİRME

       Odyolojik değerlendirmede işitsel uyarana kişiden bir davranım göstererek (irkilme,başını çevirme,el kaldırma,sepete küp atma ya da düğmeye basma gibi ) yanıt vermesi beklendiğinde,kullanılan bu testler davranım testleri  (behavioral test) olarak tanımlanır. Amerikan odyoloji akademisi, 2012 yılında yayınladığı bebek ve çocuklarda işitmenin değerlendirilmesi yönergesinde, davranım testlerini işitme ölçümlerinin altın standardı olarak vurgulamıştır.

       Saf ses eşik ( hava ve kemik iletimi) testleri,  konuşma testleri ile SISI, Tone Decay gibi ayırıcı tanı testleri bu grupta yer alan davranım testleridir.

       Davranım Gözlem (odyometrisi), Görsel pekiştireç odyometrisi  ve oyun odyometrisi ve canlı ses ile yapılan konuşma testleri  bebek ve çocuklarda odyolojik davranımda kullanılan davranım testleridir.

İŞİTME KAYBININ TANISINDA KULLANILAN OBJEKTİF ÖLÇÜM METOTLARI İSE;

  • Elektroakustik immitansmetri
  • Oto akustik emisyon testi
  • İşitsel uyarılmış potansiyeller:

-işitsel uyarılmış erken potansiyeller (işitsel beyinsapı davranımı –ABR)

-İşitsel uyarılmış geç potansiyeller  İUGP

  • İşitsel kararlı davranımlar.

logo-grey

Adres İşitme Cihazları Merkezi, "Duyma ve anlamada sıkıntı çeken ve zorluk yaşayan insanların, yaşamlarını kolaylaştıran ve hayata tutunmalarına destek olan yüksek ve yararlılığı bilimsel olarak kanıtlanmış teknolojiden yararlanmaları için çaba harcıyor."

Merkez

Kuruçeşme Mah.Altıparmak Cad.No:49/2
Osmangazi / Bursa

Telefon : +90 (224) 223 2030

GSM : +90 (541) 632 4992

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.bursaadresisitme.com

Şube

Alacamescit Mh. İnönü Cd. No:21/A
Osmangazi / Bursa

Telefon : +90 (224) 221 1011

GSM : +90 (544) 433 8858

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.bursaadresisitme.com