Ear Clarity teknoloji platformuyla sesler, daha hızlı ve daha net

image desc

Nano 3 Serisi
Güven dolu bir nano3 serisi

image desc

Nano 3
Pediatri Serisi

Çocuklarımız geleceğimizdir ve en iyi şekilde duymalarını istiyoruz.

image desc

Royal Serisi 

Beklentisi Yüksek Olanlara

image desc

Tie Serisi

Tie Serisi

TIE modüler sistemimiz, mükemmel ses kalitesi sunarak sesleri doğal hale getirip sesleri belirginleştirmek ve konuşmaları rahat anlamak için, kulak kepçesinden istifade eder.

Nano 3 Serisi

Nano 3 Serisi

Yüz binlerce insan tarafından beğenilen teknoloji, yeni donanımıyla, yeni yüzüyle ve yeni nesil teknolojilerle ses dünyasını daha canlı hale getiriyor.

Royal Serisi

Royal Serisi

Royal serisi işitme kaybı sorununa, teknoloji çağına layık, üstün yetenekli çözümleriyle, yaşama umut, geleceğe de enerji vermektedir.

Biyonik Serisi

Biyonik Serisi

Biyonik serisi işitme cihazları, üretilen yeni algoritmalar ve uyarlamalarla hem duymayı hem de anlamayı son derece kolaylaştırmaktadır.

Nasıl işitiriz?

İşitme sistemi anatomisi

İşitme sistemi, periferik işitme sistemi ve santral (beyin) işitme sistemi olmak üzere 2 bölümde incelenir.

 

Kulak; dış,orta ve iç kulak olmak üzere üç bölümden oluşur.

a)      Dış kulak

Dış ortamdan gelen ses dalgalarının karşılaştığı ilk organ kulak kepçesidir.kulak kepçesi  önden gelen sesleri yükseltirken,arkadan gelen sesleri azaltma (inhibasyon) görevi yapar.sesleri toplamakla görevli olan kulak kepçesi gelen sesleri dış yoluna iletir.dış kulak yolu ses dalgalarını kulak zarına ileten bir yol ise de, bir rezonatör olmasından kaynaklı  sesleri  3000-4000 Hz’lerde yaklaşık 12 db yükselterek kulak zarına iletir.

b)orta kulak

Orta kulak, kulak zarı ve iç kulak arasında yer alan ve kemikçik bir zincir oluşturarak akustik (ses) enerjinin kulak zarından iç kulağa geçmesini sağlayan 3 kemikçikten meydana gelmiştir. Bunlar,malleus(çekiç), inkus (örs), stapes(üzengi)’tir. Sesin orta kulaktan iç kulağa trasferinde, ses enerjisinin hava ortamından sıvı ortama geçmesinden kaynaklı yaklaşıp 30 db’lik bir kayıp meydana gelir. Zardan elde edilen titreşimler; çekiç,örs,üzengi vasıtasıyla yükseltilerek (yüzey alan teorisi ve kaldıraç teorisi) bu kayıp giderilir ve  oval pencere vasıtasıyla ses iç kulağa iletilir.

c)iç kulak

Oval pencerede sonlanan kemikçiklerde beliren titreşimler, vestibuler kanaldaki sıvıya basınç değişiklikleri şeklinde iletilir. Vestibuler kanaldaki basınç değişiklikleri, doğrudan membranöz kokleaya aktarılır. Bu aşamada membranöz kokleadaki baziler membranın üstünde konumlanmış olan Corti Organı, basınç değişikliklerini sinirsel uyarıma dönüştürür ve uyarılar işitme siniri ve diğer sinirler yoluyla beyne iletilir.sesin burada sentez ve yorumlanması ile işitme gerçekleşmektedir..

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.