Ear Clarity teknoloji platformuyla sesler, daha hızlı ve daha net

image desc

Nano 3 Serisi
Güven dolu bir nano3 serisi

image desc

Nano 3
Pediatri Serisi

Çocuklarımız geleceğimizdir ve en iyi şekilde duymalarını istiyoruz.

image desc

Royal Serisi 

Beklentisi Yüksek Olanlara

image desc

Tie Serisi

Tie Serisi

TIE modüler sistemimiz, mükemmel ses kalitesi sunarak sesleri doğal hale getirip sesleri belirginleştirmek ve konuşmaları rahat anlamak için, kulak kepçesinden istifade eder.

Nano 3 Serisi

Nano 3 Serisi

Yüz binlerce insan tarafından beğenilen teknoloji, yeni donanımıyla, yeni yüzüyle ve yeni nesil teknolojilerle ses dünyasını daha canlı hale getiriyor.

Royal Serisi

Royal Serisi

Royal serisi işitme kaybı sorununa, teknoloji çağına layık, üstün yetenekli çözümleriyle, yaşama umut, geleceğe de enerji vermektedir.

Biyonik Serisi

Biyonik Serisi

Biyonik serisi işitme cihazları, üretilen yeni algoritmalar ve uyarlamalarla hem duymayı hem de anlamayı son derece kolaylaştırmaktadır.

İşitmenin önemi

İşitmenin insan hayatında çok önemli rolü vardır. İletişim ve insanlarla diyalog hayatın ilk gününde başlar ve devam eder. İnsanlar bu diyalogla gelişir ve olgunlaşır. Zeka gelişimi, İnsan eğitimi,İnsanların kendilerini ifade etmeleri ve çevreleri ile sosyal ilişkiler kurmaları  ancak diyalog ile mümkündür. Dolayısıyla duymayanın zekâ gelişim derecesi yaşıtlarına göre düşüktür. Görmeyen ile kıyasladığımızda görmeyen insanlarla devamlı iletişim hâlinde olduğu için zekâ gelişimi normal sürecini tamamlayabilir.

            Eğitim sürecini tamamlayarak profesör ve bilim adamı olan dünyada binlerce insan vardır. Ancak çok ileri derecede işitme kaybı olan kişilerin bu şansı oldukça düşüktür. Kıyaslandığında işitme kayıplı bireyin, insanlarla beraber yaşasa dahi insanlardan izole ve uzakta; görmeyen ise görmese dahi insanlarla beraber yaşamaktadır. ımmanuel kant’ın  ‘’Görmemek insanı eşyadan ayırır,duymamak insanı insandan ayırır.’’ Sözüde işitmenin önemini belirtmektedir. İnsanlarla diyalog yokluğu, çevre ile iletişim, evrenin doğal ve nazik sesleri, annenin yavrusunun sesini veya çocuğun annesinin babasının seslerini duymaması kadar kötü ne olabilir. Toplum içinde yaşayıp da toplumla olmayan, aktivitelerine katılamayan insanlarda ciddi psikolojik hastalıklar görülecektir. Bu nedenle işitme sorunu ciddiye alınmalı ve zamanında müdahale edilmelidir.

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.